Betdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Płytki do łazienki – minimalizm czy bogate zdobienia? Wybierz styl dla siebie!

ByRedakcja

mar 16, 2023
Płytki do łazienki

Nie wiesz jakie płytki do łazienki wybrać? Nic dziwnego. Zaaranżowanie wymarzonej przestrzeni relaksu nie należy do łatwych zadań. Najprościej jest kierować się własnym gustem. Pod uwagę warto jednak wziąć również ogólne wytyczne i porady ekspertów. Poznaj najważniejsze wskazówki tematyczne! 

Płytki do łazienki – słuszny wybór podyktowany metrażem pomieszczenia 

Właściciele małych apartamentów, niewielkich mieszkań lub po prostu kawalerek powinni skupić się na produktach nieprzytłaczających ograniczonych wnętrz. Projektanci podpowiadają zresztą, że na małym metrażu najlepiej prezentują się dość duże płytki w jasnych barwach, bez rzucających się w oczy wzorów. Płytki na ścianę dobrane kolorystycznie do kafli na podłodze zagwarantują wrażenie powiększonej optycznie przestrzeni. Ta sama zasada dotyczy oczywiście małych kuchni. Kafelki do kuchni na ścianę warto dopasować do tych, którymi wyłożona jest podłoga. 

Bogate zdobienia, kontrast między płytkami ściennymi a podłogowymi, położenie różnych gatunków kafli – to wszystko z dużym powodzeniem zastosować można na większych powierzchniach. Znacznie więcej możliwości aranżacyjnych należy jednak traktować dość ostrożnie. Zbyt dużo różnorodnych elementów, zastosowanych kolorów czy wzorów może całkowicie zaburzyć prezencję pomieszczenia.  

Idealne płytki do łazienki – gdzie ich szukać? 

Co ciekawe, aby dobrać idealne płytki do swojej łazienki, nie trzeba nawet wychodzić z domu.  Nowoczesne płytki do łazienki w każdej możliwej wersji z łatwością odnajdziemy dziś w Internecie. Sklep online Dekordia to gwarancja bezpiecznych, udanych zakupów. Asortyment obejmuje najlepsze gatunkowo produkty. 

Płytki na ścianę Dekordia dostępne są w wielu wersjach. Wśród klientów dużą popularnością cieszą się produkty Paradyż, które stanowią podstawę asortymentu. Kafle do zastosowania na podłogę oraz ściany cechuje duża wytrzymałość, oraz mała nasiąkliwość. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których panuje podwyższony poziom wilgotności.  

Co więcej, Paradyż daje możliwość wyboru spośród wielu styli. Miłośnicy minimalizmu mogą zdecydować się na klasyczne płytki ceramiczne o spokojnych, jasnych barwach. Zwolennicy odważniejszych projektów, mogą postawić na nowoczesne płytki do łazienki z efektem trójwymiarowości lub na ciekawą, rzucającą się w oczy mozaikę.  

Płytki imitujące kamień lub marmur – trend, który pokochali designerzy  

Warto również wspomnieć, że poza tradycyjnymi płytkami ceramicznymi, sklep oferuje szalenie modny ostatnio gres w wersji przypominającej naturalny kamień lub marmur. Nowoczesne płytki do łazienki w takim wydaniu świetnie prezentują się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Delikatne wzory w odcieniach beżu, grafitu czy czerni są bardzo subtelne i eleganckie. Duża popularność wspomnianego gresu sprawiła, że z czasem pojawił się on również w innych częściach domu. Kafelki do kuchni na ścianę czy podłogowe płytki w salonie w wersji marmurowej to dziś absolutny hit wystroju wnętrz.