Betdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jak zaaranżować strefę wypoczynkową w ogrodzie w stylu rustykalnym?

ByRedakcja

kwi 18, 2023
Jak zaaranżować strefę wypoczynkową w ogrodzie

Styl rustykalny do sielskiego ogrodu pasuje jak ulał. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najpopularniejszych stylów wybieranych do aranżacji ogrodu przed domem. Przemawia za nim nie tylko świetny i przytulny efekt, ale także łatwość aranżacji. Nie potrzebujesz dużego nakładu finansowego, aby stworzyć wygodną i stylową strefę wypoczynkową w stylu rustykalnym. O czym przede wszystkim pamiętać przy jej aranżacji? Ze wskazówkami znajdującymi się poniżej stworzysz wyjątkową przestrzeń w swoim ogrodzie.

Niezbędne wyposażenie – postaw na stylowe meble ogrodowe

Styl rustykalny jest inspirowany sielskimi, wiejskimi chatami. Przeważają w nim naturalne materiały, które zawsze dobrze komponują się z otaczającą zielenią ogrodu. Dużo jest w nim starych przedmiotów i sprzętów oraz folkowych wzorów i dekoracji. Bardzo często sięga się także po bielone drewno, które zbliża wówczas ten styl do prowansalskiego.

W strefie wypoczynkowej najważniejsze są meble ogrodowe. Koniecznie wybierz stylowe i drewniane krzesła lub ławy, a także stoły ogrodowe. Dobrym pomysłem są także komplety wykonane z drewnianych palet i pomalowane na biało. Dla zwiększenia komfortu możesz je wyłożyć miękkimi materacami, poduszkami lub kolorowymi pledami.

Zamiast nowoczesnego parasolu do ochrony przed słońcem i deszczem wykorzystaj drewnianą wiatę. Możesz pokryć ją pnącymi roślinami np. winogronem, bluszczem lub różami. Koniecznie utrzymaj ją w kolorze mebli ogrodowych, aby zyskać spójne i estetyczne wyposażenie strefy wypoczynkowej.

Dodatki podkreślą oryginalną aranżację

Nic nie podkreśla lepiej stylu niż dodatki i dekoracje. Tych nie może także zabraknąć w Twojej strefie wypoczynkowej w ogrodzie. Jakie najlepiej sprawdzą się w tym miejscu?

W poszukiwaniu najlepszych dekoracji przejdź się na strych do babci lub na pchli targ. To tam wśród staroci z pewnością znajdziesz skarby, które przemienią Twoją strefę wypoczynkową w przestrzeń będącą ucztą dla wszystkich zmysłów. Koniecznie sięgnij po naturalne ozdoby w postaci kwiatów. Te posadź w ziemi w cynowym wiadrze, konewce czy drewnianej ogrodowej donicy pomalowanej na biało. Piękne i efektowne kompozycje możesz uzyskać, wykorzystując jako dekorację starą taczkę.

Pod wiatą, na słupkach możesz przybić drobne dekoracje w postaci ramek ze starymi zdjęciami, starych lusterek czy innych bibelotów. Sprawdzą się ręcznie robione makramy czy łapacz snów zapożyczony ze stylu boho. Świetnym pomysłem będzie także stary zegar.

Styl rustykalny jak żaden inny pasuje do przestrzeni ogrodu przed domem. Dzięki niemu możesz wprowadzić do swojej strefy wypoczynkowej sielski klimat sprzyjający wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Pamiętaj o doborze mebli ogrodowych z naturalnego drewna. Stoły ogrodowe i ławki możesz wykonać nawet ze starych palet i pokryć miękkimi poduszkami i materacami. Nie zapomnij także o stylowych i starych dekoracjach. Świetnie sprawdzą się rośliny zasadzone w starym wiadrze czy konewce, jak i stary zegar, lustro czy ramka na zdjęcia.