Betdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jakie krzesło wybrać do biura? Jak sprawić, aby klientom i pracownikom było wygodnie? Jak nieco zaoszczędzić bez zbytnich strat na jakości? Te i inne pytania zadajemy sobie przed zakupem krzeseł. Podpowiadamy, o czym pomyśleć przed zakupem.

Krzesła dla klientów

Mówi się, że „klient nasz Pan”. Nie jest tak zawsze – czasem wychodzi to firmie na zdrowie, czasem nie. Nie musimy ustawiać w poczekalni najdroższej skórzanej sofy. Niezależnie jednak od wyboru postarajmy się, aby krzesła lub inne meble (nawet te najprostsze) były zawsze czyste i schludne. Klient, który przed chwilą odczuł obrzydzenie z powodu zaschniętej lepiej plamy, nie będzie miał o nas najlepszego zdania. Jeśli pomieszczenie nie jest klimatyzowane, to nie wybierajmy materiałów ze skóry i jej imitacji. Osoby siedzące będą się bardzo pocić podczas upałów.

Jeśli pomieszczenie nie jest klimatyzowane, to nie wybierajmy materiałów ze skóry i jej imitacji.

Konieczna wygoda?

Jeśli kontrahenci, petenci, współpracownicy spędzają u nas mało czasu, nie musimy zbytnio zabiegać o wygodę. Jeśli jednak będzie często się zdarzało, że nie unikną dłuższego czekania, to postarajmy się choćby o podparcie pod łokcie. Inaczej czeka ich to, co setki polskich pacjentów w kolejce do lekarza.

Jeżeli nie chcemy mnożyć kosztów, a zależy nam na odpowiednim uhonorowaniu części klientów, możemy lepsze meble wstawić do osobnego pomieszczenia. Takie rozwiązania stosuje się m.in. w bankach.

Fotele dla pracowników

W przypadku pracowników powinniśmy przyjąć dwa założenia. Po pierwsze musi im być wygodnie przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Trzeba zadbać o ergonomię pracy, aby nie dawały się we znaki problemy z kręgosłupem. Regulowana wysokość fotela to absolutne minimum. Dużo komfortu dadzą (choć sporo za to dopłacimy przy większej liczbie foteli) zagłówki.

Podobnie jak w przypadku krzeseł dla klientów, unikajmy skóry i produktów skóropodobnych w pomieszczeniach bez klimatyzacji.

Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, czy:

  • Podłokietniki (jeśli występują) nie ocierają się o stół i inne elementy.
  • Materiał wykonania jest odpowiedniej jakości (będzie się szybko zużywał).
  • Mechanizm opuszczania jest dostatecznie mocny.
  • Materiał da się łatwo wyczyścić (szczególnie w większych biurach).

Jeśli chcesz poczytać o wyborze miejsca na biuro, kliknij tutaj.