Betdom.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Markiza – idealne rozwiązanie na gorące dni

ByRedakcja

sie 25, 2021 #ALTANA NOWOCZESNA METALOWA, #ALTANA OGRODOWA METALOWA, #ALTANA Z METALU, #ARCHITEKT WNĘTRZ ZAWÓD, #BERBERYS W OGRODZIE, #BETON NA TARASIE, #BUDOWA DOMU DO 100M2, #CENA BUDOWY DOMU ZA M2, #CO NA DACH ALTANY, #CO ZROBIĆ Z GRUZEM, #CZYM POKRYĆ DACH ALTANY, #DYWANIK KUCHENNY, #EKSPERTYZA PPOŻ, #ELEGANCKIE FOTELE, #ETAPY BUDOWY DOMU KOSZTORYS, #FARBA DO BETONU NA TARAS, #GOTOWE DOMY BEZ DZIAŁKI, #JAK DBAĆ O ORCHIDEE, #JAK KLASC PAPE, #JAK PIELĘGNOWAĆ, #JAK POŁOŻYĆ PAPĘ, #JAK PRZELICZYĆ METRY BIEŻĄCE NA KWADRATOWE, #JAK SZLIFOWAĆ GŁADŹ, #JAK UKŁADAĆ PANELE, #JAK WYCZYŚCIĆ ŻELAZKO PRZYPALONE, #JAK ZABEZPIECZYĆ BALKON PRZED DZIECKIEM, #JAK ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ KOMPRESORA, #JAKI BETON NA TARAS, #JAKI PAPIER DO SZLIFOWANIA SZPACHLI, #JAKI WAŁEK DO MALOWANIA, #JAKIM WAŁKIEM MALOWAĆ ŚCIANY, #KABINA WC WYMIARY, #KABINY WC WYMIARY, #KONSOLE NOWOCZESNE, #KOSZT BUDOWY DOMU ZA M2, #KOSZT WYBUDOWANIA DOMU, #ŁAZIENKA BEZ GRZEJNIKA, #MALOWANIE BETONU NA TARASIE, #MB METR BIEŻĄCY, #MB MIARA, #METALOWA ALTANA OGRODOWA, #METR BIERZĄCY, #MODNE TAPETY DO SALONU 2021, #MODNE TAPETY NA TELEFON 2021, #NOWOCZESNE KONSOLE, #NOWOCZESNE SCHODY WEWNĘTRZNE, #ODPROWADZENIE WODY Z TARASU, #OSŁONKI Z TRAWY HIACYNTOWEJ, #OTOCZENIE WOKÓŁ ALTANKI, #PŁYTKI MARMUROWE NA ŚCIANĘ, #POKÓJ NA PODDASZU, #POKRYCIE DACHU ALTANKI, #POMPA CIEPŁA W STARYM DOMU Z GRZEJNIKAMI, #PROJEKT WARSZTATU SAMOCHODOWEGO, #PROJEKT WARSZTATU SAMOCHODOWEGO 2 STANOWISKA, #PROJEKT WARSZTATU SAMOCHODOWEGO 3 STANOWISKA, #PROJEKT WARSZTATU SAMOCHODOWEGO 4 STANOWISKA, #PRZELICZNIK MB NA M2, #PRZYBIJANIE PAPY, #ROLETY SCREEN OPINIE, #SALON WYSTRÓJ WNĘTRZ, #SIATKA ZABEZPIECZAJĄCA NA BALKON, #STAN SUROWY OTWARTY CENA ZA M2, #STAN SUROWY ZAMKNIĘTY KOSZT, #STORCZYK JAK PIELĘGNOWAĆ, #STORCZYK PODLEWANIE, #STORCZYK W DONICZCE, #SZLIFOWANIE GIPSU, #SZTUCZNE ROŚLINY NA TARAS, #TANIE POKRYCIE DACHU ALTANY, #UKŁADANIE PAPY NA DACHU, #UŁOŻENIE SZTUĆCÓW, #WYSTRÓJ, #WYSTRÓJ SALONÓW, #WYSTRÓJ SALONU W DOMU, #WYSTRÓJ TARASU, #WYSTRÓJ WNĘTRZ SALON, #WYSTROJE SALONU, #ZABEZPIECZENIE DOŁU BALKONU, #ZABEZPIECZENIE SZPARY NA BALKONIE, #ZAKUP DOMU OD DEWELOPERA
markiza

 Gorące, letnie popołudnia z roku na rok dają się nam znać coraz bardziej. Niestety postępujące ocieplenie klimatu powoduje, że już nawet w naszym klimacie coraz ciężej wytrzymać na słońcu. Nic dziwnego więc, że z problemem nadmiernej ekspozycji na słońce zmaga się wielu naszych rodaków, zwłaszcza jeżeli okna ich mieszkań, znajdują się od południowej strony budynku. Jak temu sprostać? Z pomocą przychodzi markiza, która skutecznie ochroni nas przed przegrzewaniem się mieszkania w okresie lata. Dlaczego warto rozważyć jej zakup? Podpowiadamy poniżej!

Markiza – trochę cienia w gorące dni

Zawieszone od zewnętrznej strony okien markizy solarne, to gwarancja ochrony przed nieprzyjemnym i przytłaczającym upałem. Przeprowadzone w ostatnich latach badania dowiodły, że ich zastosowanie chroni przed słońcem nawet do 8 razu lepiej niż zwykłe rolety okienne. Markizy skutecznie obniżają stopień przepuszczalności promieni słonecznych, dzięki czemu zapewniają przyjemnego cienia, nawet w trakcie największych upałów. Wykonane ze specjalnych tkanin (poliestrowych lub powlekanych tworzywem włókien szklanych) absorbują szkodliwe dla zdrowia promieniowanie słoneczne, przez co nie dopuszczają również do przegrzewania się pomieszczeń. Dzięki temu łatwiej również utrzymać temperaturę w mieszkaniu na optymalnym poziomie.

Markizy ChorzówMarkizy KatowiceMarkizy Tychy

Zalety stosowania markiz solarnych

Markizy od lat cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza w krajach południowej Europy. Powoli również podbijają serca Polaków. Nić dziwnego skoro poza skuteczną ochroną przed słońcem, są:

  • łatwe w montażu – nie wymagają zamontowania żadnych dodatkowych instalacji
  • proste w użyciu – mogą być opuszczane automatycznie lub ręcznie
  • wysoce funkcjonalne – po zmroku mogą dodatkowo pełnić funkcję moskitiery, która zapewni ochrony przed insektami
  • korzystne dla zdrowia – eliminują powstawanie refleksów świetlnych, które mogą powodować uszczerbek wzroku

Rodzaje markiz

Na rynku istnieje bogaty wybór modeli, wśród których znajdują się m.in: 

  • Markizy balkonowe – doskonałe do zacieniania silnie nasłonecznionych okien, balkonów oraz niewielkich rozmiarów tarasów.
  • Markizy tarasowe – rwelacyjnie sprawdzą się w przypadku dużych przestrzeni tarasowych oraz ogrodów letnich. Posiadają zasięg do 3,5 m. Ich ramiona składają się przegubowo. Charakteryzują się regulowanym kątem nachylenia oraz podszyciem wykonanym z zaimpregnowanego materiału. Zdarza się, ze są także wyposażone w boczne wsporniki, co jest niezwykle ważne, jeżeli montujemy je na większych wysokościach. Dzięki temu nie ulegną zniszczeniu w trakcie porywów silnego wiatru.
  • Markizy koszowe – posiadają półokrągły kształt, przez co najczęściej pełnią funkcję ozdobną okien i sklepowych witryn. Zdarza się, że osłaniają również wejścia do lokali.